ელიტ აკადემიაში პროფესიული გადამზადების I აკრედიტებული სასერტიფიკატო პროგრამა დასრულდა, რომლის ფარგლებშიც მსმენელებმა შეისწავლეს: საგზაო ორგანიზების სტანდარტები, საკანონმდებლო მოთხოვნები, შრომის უსაფრთხოების საკითხები, საერთაშორისო ნორმები და შესაბამისობები.
აკადემიის კურსი - "საგზაო ჰორიზონტალური მონიშვნების სპეციალისტი", საქართველოში პირველად განხორციელდა და მისი გავლა, როგორც საქართველოს, ასევე უცხოეთის მოქალაქეებსაც შეეძლოთ. სწავლება მოიცავდა თეორიულ და პრაქტიკულ ნაწილს და მთლიანად ეფუძნებოდა ევროპულ სტანდარტს.
პროგრამის წარმატებით დასრულების შემდეგ მსმენელებს გადაეცათ სერტიფიკატები და სრული ეკიპირება. "ელიტ აკადემიის" სერტიფიცირებულ კურსდამთავრებულებს, ევროპის "მოქალაქეთა დასაქმებისა და მობილობის" პროგრამის ფარგლებში შესაძლებლობა აქვთ დასაქმდნენ როგორც საქართველოში, ასევე მის ფარგლებს გარეთ.
"ელიტ აკადემიის" საერთაშორისო საგანმანათლებლო პროგრამა ინტეგრირებულია ბოლონიის პროცესთან, რომლის მიზანია ერთიან ევროპულ სივრცეში განათლების სისტემების დაახლოება და ჩართულია 49 სახელმწიფო.
პროგრამა ხორციელდებოდა განათლების სამინისტროსა და პროფესიული უნარების სააგენტოს სრული მხარდაჭერითა და ზედამხედველობით.

The I accredited certificate program of professional training at the Elite Academy has been completed, within the framework of which the trainees studied: road organization standards, legislative requirements, labor safety issues, international norms and compliances.
The academy course - "Road Horizontal Marking Specialist" was implemented for the first time in Georgia and was open to both Georgian and foreign citizens. The training included theoretical and practical parts and was completely based on European standards.
After the successful completion of the program, the trainees were awarded certificates and full equipment. Certified graduates of the "Elite Academy" have the opportunity to find employment both in Georgia and abroad within the framework of the European "Employment and Mobility of Citizens" program.
The international educational program of the "Elite Academy" is integrated with the Bologna Process, which aims to bring education systems closer together in a single European space and involves 49 countries.
The program was implemented with the full support and supervision of the Ministry of Education and the Vocational Skills Agency.