თბილისში კომპანია "ელიტ ტექნოლოჯის“ 15 წლის საიუბილეო კონფერენცია - "ინფრასტრუქტურული ინოვაციები - თბილისი 2023“ გაიმართა.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს მოწვეულმა სტუმრებმა ამერიკის შეერთებული შტატებიდან, გერმანიიდან, დანიიდან, ფინეთიდან, ისრაელიდან, სომხეთიდან, აზერბაიჯანიდან და თურქეთიდან.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო ის მიღწევები, რომელიც უცხოელ პარტნიორებთან და მოწინავე კომპანიებთან ერთად დაიგეგმა და განხორციელდა და ინოვაციურ სიახლეებად მიიჩნევა.
"ჩატარდა ძალიან მნიშვნელოვანი კონფერენცია, ჩვენთან სტუმრად იყვნენ ჩამოსული ჩვენი პარტნიორები ამერიკის შეერთებული შტატებიდან, გერმანიიდან, დანიიდან, ფინეთიდან, ისრაელიდან, სომხეთიდან, აზერბაიჯანიდან და თურქეთიდან.
ჩვენ ვაფართოებთ კავშირებს, ვიღებთ მათ გამოცდილებებს, გვინდა, ეს ყველაფერი საქართველოში დავნერგოთ, გვინდა, ვიყოთ პირველები ქართულ ბაზარზე. სამომავლოდ ჩვენ ინვესტორებთან ერთად სურვილი გვაქვს დავიპყროთ ამიერკავკასიისა და შუა აზიის ბაზარი ჩვენი ინფრასტრუქტურული პროექტების განვითარებით."
კონფერენციის ფარგლებში იყო ბევრ საინტერესო თემაზე საუბარი ინოვაციური მიმართულებით, რაც ხელს შეუწყობს ჩვენი ქვეყნის ინფრასტრუქტურულ განვითარებას, ასევე ჩვენი მეგობარი ქვეყნების. მუშაობა მიმდინარეობს უკვე პროექტებზე, რომლითაც ვაპირებთ სხვადასხვა ქვეყნებში საქმიანობის განვითარებას.
"აქვე მინდა დავაანონსო, რომ საქართველოში ჩატარდება საერთაშორისო ინფრასტრუქტურული ინოვაციების გამოფენა, რომელშიც მსოფლიოში წამყვანი ბრენდები მიიღებენ მონაწილეობას, ეს იქნება პირველი გამოფენა ჩვენს ქვეყანაში აღნიშნულ სფეროში", - განუცხადა ჟურნალისტებს "ელიტ ტექნოლოჯის" დამფუძნებელმა გიორგი მამადაშვილმა.
კონფერენციაზე საუბარი შეეხო თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხს, რომელიც ითვალისწინებს თანამშრომელთა მობილობას გადამზადების მიზნით.
აღსანიშნავია, რომ "ელიტ ტექნოლოჯმა" ემიგრაციაში წასულ ათეულ მოქალაქეს მისცა საქართველოში დაბრუნების საშუალება და ისინი მაღალანაზღაურებად პოზიციებზე მუშაობენ.

The 15th anniversary conference of "Elite-Technology" company — "Infrastructural innovations — Tbilisi 2023" was held in Tbilisi.
Invited guests from the United States of America, Germany, Denmark, Finland, Israel, Armenia, Azerbaijan and Turkey took part in the event.
The achievements that were planned and implemented together with foreign partners and advanced companies were presented at the conference and are considered as innovative news.
"A very important conference was held, our partners from the United States of America, Germany, Denmark, Finland, Israel, Armenia, Azerbaijan and Turkey came to visit us.
We are expanding our connections, taking their experiences, we want to implement all this in Georgia, we want to be the first in the Georgian market. In the future, together with our investors, we want to conquer the market of Transcaucasia and Central Asia by developing our infrastructure projects".
Within the framework of the conference, many interesting topics were discussed in an innovative direction, which will contribute to the infrastructural development of our country, as well as our friendly countries. We are already working on projects with which we are going to develop activities in different countries.
"I would also like to announce that an international infrastructural innovation exhibition will be held in Georgia, in which the world's leading brands will take part, this will be the first exhibition in this field in our country", — Giorgi Mamadashvili, the founder of Elite-Technology, told journalists.
The conversation at the conference touched on the issue of deepening cooperation, which takes into account the mobility of employees for the purpose of retraining.
It is worth noting that Elite-Technology gave dozens of emigrants the opportunity to return to Georgia, and they work in highly paid positions.